Uczniowie klas 7-8 wzięli dziś udział w prelekcji:
„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”
To akacja skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół średnich. Jej celem jest uświadomienie społeczeństwu, że: hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie, osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach. Przekaz kampanii koncentruje się na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do KAS.
Akcja edukacyjna KAS organizowana jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.
Badania pokazują ryzyko zagrożenia uzależnieniem od hazardu przez młodych ludzi, chociaż sam hazard nie jest jeszcze przez polskie społeczeństwo traktowany jako uzależnienie.
Szczególnie niebezpieczne są pozornie niewinne gry internetowe. Często mają ukryte elementy hazardowe, które mogą prowadzić do uzależnienia, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.