We wrześniu w naszej szkole zostały ogłoszone konkursy honorujące pamięć naszego wielkiego rodaka, w których uczniowie chętnie wzięli udział. Celem konkursów było przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci Świętego Jana Pawła II w związku z przypadającym w 2020 roku stuleciem urodzin Karola Wojtyły oraz ustanowieniem bieżącego roku – Rokiem Świętego Jana Pawła II.
Organizatorem konkursu była Biblioteka Szkolna przy współpracy katechetów
plastyków, polonistów.
W konkursie plastycznym  "Święty Jan Paweł II widziany oczami i sercem dziecka" oraz w konkursie literacko - plastycznym "Jan Paweł II- ilustracja do cytatu" wpłynęło 27 prac. Jury miało problem z wyłonieniem najlepszych, dlatego że wszystkie były wykonane pomysłowo, starannie i kolorowo. Przyznano aż 12 wyróżnień uczniom:
Sergiusz Głowacki 2a
Maja Steciuk 2a
Hanna Dryś 2b
Maja Kozioł 3b
Michał Król 3b
Krzysztof Kurek 3b
Aniela Liszka 4b
Aleksandra Maciejczyk 4 a
Magdalena Frydrych 5a
Marta Froncek 6c
Anna Giersz 7c
Otylia Szwamberger 7c
Uczniowie klas starszych naszej szkoły wzięli udział w teście wiedzy na temat życia Ojca Świętego,który odbył się 16 października dla uczczenia pamięci Dnia Papieskiego. Oto lista zwycięzców:
Miejsce I: Piotr Wtykło kl. 6c
Miejsce II: Oliwia Kowol kl. 7a
Miejsce III: Dawid Smolnik kl. 7b i Filip Walczak kl. 6c.
Dzięki hojności naszego księdza proboszcza Adama szyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pięknymi książkami - oczywiście o Janie Pawle II oraz zakładkami magnetycznymi z wizerunkiem i cytatem Ojca Świętego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach.
Gratulujemy talentu i wiedzy !