Witajcie Świetliki !
Pamiętajcie, że dziś Prima Aprilis, a więc śmiało możecie dziś spłatać jakiegoś niewinnego psikusa swym najbliższym !

Moje propozycje na dzisiejsze popołudnie:

1. Wiosenne drzewo - malowanie palcami.
Potrzebujecie: kartkę papieru, ołówek, farby plakatowe, brązowy kolorowy papier, klej.
Z brązowego papieru wycinacie kształt pnia drzewa, a z resztek cienkie gałązki (jeśli nie macie brązowego papieru, śmiało możecie narysować pień i gałązki brązową kredką). Przyklejacie wszystko na kartkę formując kształt drzewa. A teraz najfajniejszy etap, przy którym możecie się pobrudzić ! Przygotujcie sobie białą, różową i zieloną farbę. Opuszkami palców na gałązkach odbijajcie kwitnące biało-różowe pąki i zielone listki, tak gęsto, jak to możliwe. I gotowe! Oczywiście nie zapomnijcie o tle - kolor dowolny. Wysuszcie pracę i zawieście w swoim pokoju.

2. Jeśli macie w domu jakiekolwiek klocki (a domyślam się, że tak) zabawcie się w architekta i najpierw zaprojektujcie, a później spróbujcie zbudować budowlę przyszłości. Liczę na Waszą kreatywność i wiem, że wszyscy potraficie tworzyć przepiękne budowle. Do dzieła !

3. Teraz przyda nam się odrobina ruchu...
Proponuję trzy opcje:
- mata do tańczenia jeśli oczywiście taką posiadacie (może już dawno o niej zapomnieliście, a kurzy się gdzieś na strychu lub w piwnicy ?)
- aplikację FITKIDDO dostępną na google play. Należy się zarejestrować i wykonywać dzienny plan ćwiczeń.
- jeśli wszystkie powyższe propozycje ruchowe nie przypadły Wam do gustu, to po prostu wyjdźcie na swoje podwórko i poćwiczcie tak, jak lubicie !

Pozdrawiam, wytrwałości i zdrowia życzę, Joanna Organiściok