internet

Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 11 lutego 2020 r. (wtorek).

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W naszej szkole zostanie ogłoszony Smartfon CHALLENGE- uczniowie i nauczyciele ;) biorący udział w tym wyzwaniu będą mieli za zadanie 11.02.2020 od godziny 8 00 do 18 00 wyłączyć WiFi i transmisję danych komórkowych w swoich smartfonach. Sprawdzimy, czy potrafimy jeszcze przeżyć dzień bez internetu.

Na korytarzach pojawią się plakaty oraz gazetka tematyczna z zagadkami.

Zajęcia możemy urozmaicić zabawnymi kreskówkami z przesłaniem:

https://liblink.pl/ySSGu5tsrh

Sieciaki.pl - raczej dla najmłodszych
https://liblink.pl/MRsPIVHklx

Bezpieczni w sieci - film nakręcony w 2018 roku przez uczniów klasy II gimnazjum.
https://liblink.pl/6PCyxqZG1e