TEMAT TEGOROCZNEJ EDYCJI TO "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

Jak co roku w naszej szkole uczniowie pod opieką wychowawców wyruszyli sprzątać okoliczny teren i park. Ponadto po raz pierwszy wzięliśmy udział w akcji KWIATY ZA ELEKTROGRATY i pozyskaliśmy dla szkoły kilkaset sadzonek wrzosów, z których utworzyliśmy mini wrzosowisko na placu szkolnym. Do akcji przyłączyli się też uczniowie naszej świetlicy wykonując ciekawe prace z odpadów. 
 W tym roku szczególnie  zachęcamy do: podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. To będzie stosowana w praktyce filozofia Zero Waste.
I rzecz trzecia, równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie: zmiana - tak naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku (np. rezygnacja z jednorazowych plastików).
Zachęcamy Was zatem do promowania nieśmiecenia , do sprzątania cennych przyrodniczo i kulturowo terenów publicznych oraz do organizowania konkursów ekologicznych.