Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 r. Dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb.

Aby wszyscy poczuli, że rozpoczynamy nowy rok szkolny uczniowie klasy VII podczas akademii przedstawili krótką część artystyczną, w której zobrazowali wyjątkowość naszej szkoły i jednocześnie podziękowali tym, którzy ją dla nas tworzą – nauczycielom, obsłudze i dyrekcji.

"Aby była szkoła, gdzie się uczyć chce, aby tak uczyła, że się dużo wie, by serdecznie w progach swych witała nas nie szczędząc miłych słów witała was.

By się można śmiać, gdy chce się bardzo śmiać, by swobodnym być, niczego się nie bać byśmy tu razem budowali świat dobry i mądry świat na milion lat …"

Wszyscy tworzymy jeden zespół! Z tą myślą pozostańmy przynajmniej do czerwca. Życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości, a Wam koledzy i koleżanki, zapału w zdobywaniu wiedzy.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z zakończenia roku szkolnego 2018/2019.