Politechnika Śląska w Gliwicach zaproponowała naszej szkole wzięcie udziału w projekcie DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury. Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich. Do projektu zapisało się 23 uczniów z klasy 7a, 7b i 8b. Razem z panią Violettą Kunkiewicz przez cztery soboty, uczniowie mieli okazję jeździć na Politechnikę Śląska do Gliwic i brać udział w ćwiczeniach przygotowanych przez koordynatorów projektu. Oprócz wykładów i warsztatów technik ICT, uczniowie mieli okazję zwiedzić Miasteczko Akademickie. 17 listopada 2018 roku "Tropiciele na szlaku architektury Gliwic". Tego dnia uczniowie wzięli udział w "wirtualnej" wycieczce po Gliwicach. Na warsztatach plastyczno -architektonicznych uczestnicy wykonali model obiektu. Na zakończenie zajęć każdy mógł zaprezentować swoją pracę.  Dnia 24 listopada 2018 roku " Tropem najpiękniejszej budowli". Podczas zajęć uczniowie naszej szkoły byli w bibliotece internetowej, gdzie odkrywali najpiękniejsze budowle i obiekty. Na koniec spotkania odbył się Quiz - Architektura w moim mieście, kraju i na świecie. 

Zobacz zdjęcia