W związku z realizacją projektu „Zielona pracownia’ 2018” nasza szkoła zakupiła czujnik Airly- miernik zanieczyszczenia powietrza. Czujnik zbiera, przetwarza i interpretuje dane w czasie rzeczywistym. W oparciu o to, na ogólnopolskiej mapie online oznaczane są informacje o jakości powietrza. Nasz sensor mierzy m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza.
System Airly jest w pełni zintegrowany. W jego skład wchodzi sieć czujników jakości powietrza, platforma, aplikacje na system Android i iOS, dane oraz prognoza zanieczyszczeń powietrza. Platforma jakości powietrza – airly.eu/map – jest miejscem, gdzie każdy może sprawdzić aktualną jakość powietrza w okolicy naszej szkoły oraz szczegółową prognozę jakości powietrza na najbliższe 24 godziny..
Zapraszamy na stronę https://airly.eu/map/pl/