Dziś w naszej szkole, jak i w wielu innych szkołach w całej Polsce obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie klas 1-3 poznali historie dziewczynki Vashti i jej kropki. Uczniowie wysłuchali czytanej przez nauczyciela książki pt. " Kropka" lub zobaczyli jej animowaną wersję o tym samym tytule. Na jej podstawie były prowadzone w każdej z klas pogadanki na temat rozwijania swoich swoich talentow, odkrywania i poszukieania tych jeszcze nieodkrytych możliwości i uzdolnień dzieci, wiary we własne możliwości. To był dzień, w którym dzieci miały możliwość wykazania się swoją kreatywnością i pomysłowością. Wykonano wiele różnorakich prac plastycznych z kółek, kropek i groszków. W wielu klasach zadania matematyczne były z kropka w tle, podczas zajęć z edukacji informatycznej uczniowie tworzyli kropkowe prace w programie Paint, powstało "kropkowe" drzewo talenów, a uczniowie ubrani stosownie do nazwy dzisiejszego święta mieli możliwość wykonania zdjęcia w fotobudce przygotowanej specjalnie na tę okazję. Kropka towarzyszyła nam dziś na każdym kroku i w klasie i podczas zajęć ruchowych. To był mile spędzony dzień w szkole.
Nawet Uczniowie uczestniczacy w zajęciach szkolnej świetlicy dołączyli do naszej akcji tworząc prace plastyczne z kołek.
Oby historia małej Vashti pozwoliła każdemu dziecku uwierzyć, że w każdym z nas jest ukryty jakiś talent!