Choć wiadomo, że Dzień bez Śmiecenia powinniśmy obchodzić przez 365 dni w roku, to 11 maja przypada ten szczególny czas, kiedy przychodzi czas na refleksję - czy jestem jednym z tych szkodników, które niszczą naszą wspólną planetę przez wyrzucenie papierka po cukierku na ziemię? Tym, który zostawia w lesie odpady po pikniku zamiast zabrać je do domu? Czy jestem takim leniuchem, który nie ma ochoty na segregowanie śmieci? Pytań można wymyślać tysiące, tylko po co? Lepiej działać!

 
Weź worek, rękawiczki i wybierz się na rodzinny spacer do lasu lub parku, pozbieraj śmieci po największych "szkodnikach" naszej Ziemi. Może masz inny pomysł jak uczcić ten wyjątkowy dzień? Z chęcią zobaczymy, jak przyczyniłeś się do tego, by oczyścić swoją najbliższą przestrzeń z niechcianych przez wszystkich śmieci. Czekamy na Wasze zdjęcia lub opisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Tymczasem zachęcam do odwiedzenia na FB profilu "Dzień bez Śmiecenia" https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/ , gdzie trwa wyjątkowy teleturniej, w którym można zdobyć eko-nagrody, a przy okazji dowiecie się wielu interesujących faktów związanych z odpadami. 
 
 
A tutaj łamigłówki, które tak lubicie, do rozwiązania w domu: http://dzienbezsmiecenia.pl/edukacja/materialy-do-pobrania/
Martyna Pietrzak