Jasełka 2018. Fotorelacja.

16.11.2018 odbył się XVIII Gminny Konkurs Recytatorski. Tegoroczny konkurs
miał szczególny charakter gdyż przypadał na 100 lecie odzyskania przez
Polskę niepodległości. Była to wieczornica poetycko-muzyczna, podczas
której uczniowie z ościennych szkół recytowali wiersze o tematyce
patriotycznej. W przerwie na obrady jury wszyscy mogli przypomnieć sobie
najpiękniejsze piosenki patriotyczne podczas wspólnego śpiewania. Laureaci
konkursu wezmą udział w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu
Recytatorskiego w Toszku. Wieczornicę przygotowała Violetta Kunkiewicz.

30 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta akademia na zakończenie Roku Jubileuszowego Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Przyszowicach. W uroczystości wzięli udział: zastępca Wójta Gminy Gierałtowice pan Roman Włodarz, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele pracujący w szkole i ci, którzy kiedyś tu pracowali, absolwenci, uczniowie oraz zaproszeni goście. Obchody rozpoczęły się o godzinie 10 00 uroczystą mszą świętą. Później wszyscy przeszli do szkoły. Serdecznie przywitał ich pan Dyrektor Szkoły Aleksander Jendryczko. Przemówił również zastępca wójta. Odśpiewaliśmy hymn państwowy. Na Sali był poczet sztandarowy. Podczas części artystycznej uczniowie klasy drugiej zatańczyli „Taniec z miotłą”, a klasa siódma „Trojok Śląski”. Po tańcach wyświetlono film pod tytułem „Niepodległość mamy to we krwi”. Potem uczniowie szkoły przedstawili spektakl napisany przez naszą polonistkę panią Anetę Marek pod tytułem „Wczoraj, dziś i jutro”. Po części artystycznej goście udali się na poczęstunek. Ten Rok Jubileuszowy naprawdę mi się podobał, ponieważ był szczególnym rokiem dla szkoły. Mieliśmy dużo imprez, akademii, konkursów, akcji, w których mogłam brać udział.

Informacja w oparciu o tekst Otylii Szwamberger z klasy Vc

W dniach 5-7.12.2018r. uczniowie ze Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzą kwestę na rzecz potrzebujących w rejonie. Za zebrane do puszek datki zostaną przygotowane żywnościowe paczki świąteczne. Uczniowie będą kwestować przy wejściu do szkoły od godziny 7.30. Serdeczne zapraszamy wszystkich ludzi o dobrym i wielkim sercu d

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony widać było mikołajkowe czapki. Nie zapomniał też o nas Mikołaj, który obdarował dzieci i nauczycieli miłymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Grupa uczniów klas IV uczestniczyła 7 grudnia 2018 roku w interaktywnych wystawach i projekcjach mających przybliżyć wiedzę o Metropolii GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia podejmuje te działania w ramach swojej promocji podczas trwania 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP 24).
Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano kreatywne ekowarsztaty, w ramach których dowiedzieliśmy się w pigułce jak w prosty i skuteczny sposób dbać o najbliższe otoczenie.
Po zajęciach zwiedzaliśmy centrum Katowic.
 zdjęcia z wycieczki