4 grudnia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Przyszowicach zgodnie z wieloletnią tradycją odbyła się uroczystość z okazji Barbórki.
Uczniowie klas I-III uczcili Górnicze Święto recytując okolicznościowe wiersze , odgrywając scenki w gwarze śląskiej, tańcząc, grając i śpiewając. Zabrzmiała wszystkim na Śląsku dobrze znana piosenka „Karlik”. Nie zabrakło hymnu górniczego zagranego przez uczniów na instrumentach perkusyjnych, tradycyjnych tańców ludowych tj. „Koziorajka”, „Miotlarz” , „Grozik” czy „ Piekła baba chleb”.
Na zakończenie najmłodsi złożyli gorące życzenia i odśpiewali gromkie „Sto lat” wręczając kwiaty zaproszonym górnikom i Barbarom. Na koniec uroczystości mieli okazję podziwiać piękne, odświętne górnicze mundury i usłyszeć gromkie brawa ze strony gości i zgromadzonej publiczności.