30 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta akademia na zakończenie Roku Jubileuszowego Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Przyszowicach. W uroczystości wzięli udział: zastępca Wójta Gminy Gierałtowice pan Roman Włodarz, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele pracujący w szkole i ci, którzy kiedyś tu pracowali, absolwenci, uczniowie oraz zaproszeni goście. Obchody rozpoczęły się o godzinie 10 00 uroczystą mszą świętą. Później wszyscy przeszli do szkoły. Serdecznie przywitał ich pan Dyrektor Szkoły Aleksander Jendryczko. Przemówił również zastępca wójta. Odśpiewaliśmy hymn państwowy. Na Sali był poczet sztandarowy. Podczas części artystycznej uczniowie klasy drugiej zatańczyli „Taniec z miotłą”, a klasa siódma „Trojok Śląski”. Po tańcach wyświetlono film pod tytułem „Niepodległość mamy to we krwi”. Potem uczniowie szkoły przedstawili spektakl napisany przez naszą polonistkę panią Anetę Marek pod tytułem „Wczoraj, dziś i jutro”. Po części artystycznej goście udali się na poczęstunek. Ten Rok Jubileuszowy naprawdę mi się podobał, ponieważ był szczególnym rokiem dla szkoły. Mieliśmy dużo imprez, akademii, konkursów, akcji, w których mogłam brać udział.

Informacja w oparciu o tekst Otylii Szwamberger z klasy Vc