Przyszowice – tu są nasze domy rodzinne. Tu jest nasza szkoła. To jest „Śląsko nasze”. Od lat przywiązujemy w szkole ogromną wagę do kultywowania śląskich tradycji. Ten dział serwisu zawiera materiały o naszym miejscu na ziemi. Zapraszamy do jego rozwijania i wzbogacania wszystkich: obecnych uczniów i absolwentów szkoły, nauczycieli, mieszkańców Przyszowic, a także ludzi nauki, którzy zechcą nas być może wesprzeć w gromadzeniu i porządkowaniu wiedzy o Przyszowicach. Czytaj więcej.

Więcej o: Przyszowice

Misja, cele i wartości szkołyCzy z „17” wiążą się jakieś przesądy? Nie wiemy. Ale to nie ma znaczenia. Nam „17” kojarzy się z… marzeniami. W ponad stuletniej historii szkoły dziesiątki roczników chropaczowskich dzieci pod okiem swoich wychowawców i nauczycieli uczyły się, jak przekuwać swoje marzenia w czyny, jak przekuwać je w przyszłość. W tym dziale witryny przedstawiamy, jaką nasza szkoła jest dziś i jaką szkołą chcemy być w przyszłości.

Więcej o: Wartości