31 stycznia 2019. w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Przyszowicach odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. W tym roku najmłodsi uczniowie naszej gminy prezentowali wiersze o tematyce zimowej. Jury w składzie Kierownik Referatu Edukacji i Zdrowia Pani Barbara Mansfeld, Dyrektor ZSP w Przyszowicach Pan Aleksander Jendryczko oraz nauczyciele ze wszystkich gminnych szkół wysłuchali wierszy o śniegowym puchu, wesołych bałwankach oraz zabawach na śniegu. Wśród uczestników wyłoniono laureatów oraz przyznano wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. W roczniku 2011 tytuł laureata otrzymał Andrzej Kurdziel z ZSP w Gierałtowicach, a wyróżnienie Paweł Skrzypczyk ( ZSP Przyszowice). W roczniku 2010, gdzie konkurencja była największa tytuł laureata brawurowo wywalczył Hubert Brzoska  z ZSP w Paniówkach, wyróżnienia otrzymała Dorota Wróblewska z ZSP w Przyszowicach oraz Jan Binda z ZSP w Gierałtowicach. W roczniku 2009 tytuł laureata przypadł Lenie Gąsior z ZSP w Przyszowicach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej  w Przyszowicach. Organizatorkami konkursu były nauczycielki ZSP w Przyszowicach Wiesława Sztejnbis i Joanna Organiściok.

Wiesława Sztejnbis