25 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 33 w Katowicach odbył się X Zlot Samorządów Uczniowskich z udziałem 80 samorządów ze szkół z całego Śląska.

O godzinie 10 zaproszono nas na aulę, gdzie przez dwie godziny mieliśmy okazję słuchać wykładów kilku osób zajmujących się tematem komunikacji, gdyż ona była głównym tematem spotkania. Dowiedzieliśmy się też, po co jest nam komunikacja, i że nie da się bez niej żyć. Jedna z pań opowiadała o ciekawym projekcie międzynarodowym o nazwie Odyseja Umysłu, który polega na stworzeniu kreatywnego projektu na jeden z kilku wybranych tematów. Następnie, mogliśmy usłyszeć o historii jednej z uczestniczek Odysei.
Po wykładach, opiekunów zaproszono na spotkanie, a nas poproszono o ustawienie się w grupy według kolorów kartek jakie otrzymaliśmy na początku zgromadzenia.
Naszym zadaniem było wykonanie zadań w pięciu pokojach. W każdym z nich mieliśmy spędzić piętnaście minut i z sygnałem dzwonka, zmienić pomieszczenie. Między innymi, wykonywaliśmy ćwiczenia, które pomogą nam w pracy w samorządzie i rozwijaliśmy umiejętność pracy w grupie. Po każdym zadaniu otrzymywaliśmy zakodowane słowa, które miały nas doprowadzić do ostatniego pokoju. Rozwiązywaliśmy quiz o Katowicach, budowaliśmy wieżę z ograniczonej ilości materiałów i wykonywaliśmy doświadczenia.
Zlot okazał się być bardzo pomocny w zaplanowaniu Tygodnia Życzliwości i przygotował nas do pracy w Samorządzie Uczniowskim. Wynieśliśmy z niego kilka wniosków oraz masę pomysłów na kolejne akcje szkolne.

Tekst przygotowała: Oliwia Adamczyk